streda 29. októbra 2014

Ktoré obdobie je najvhodnejšie na dovolenku?

Zdroj: www.freeimages.com
Dominikánska republika leží v tropickom podnebnom páse a vyznačuje sa relatívne stálou teplotou počas celého roka.  

Najchladnejším mesiacom je január s priemernou teplotou 25 C, najteplejšími mesiacmi sú júl/august s priemernou teplotou 28 C. Vo vnútrozemských hornatých oblastiach klesá teplota aj na priemerných 18 C, pričom najvyššie vrcholy bývavajú na krátke obdobie pokryté snehom. 

Tropické podnebie Karibiku je príznačné dvoma obdobiami. Suchým s menším počtom zrážok trvajúcim od decembra do mája a vlhkým obdobím, ktoré trvá od júna do novembra a je sprevádzané výskytom búrok a hurikánov.

Toto rozdelenie platí viac pre južnú časť ostrova (letoviská pri Santo Domingo, La Romana a Punta Cana), severné pobrežie (letovisko Puerto Plata) má viac zrážok v období od septembra až do januára.

Hlavná turistická sezóna sa teda odvíja od počasia a trvá od decembra od februára. Február predstavuje vrchol sezóny s karnevalmi, ktoré sa konajú takmer v každom letovisku.  V období marec až máj je turistická sezóna menej rušná a odporúčame ju návštevníkom, ktorí obľubujú pokojnú dovolenku.

Sezóna hurikánov je v roku 2014 v oblasti Veľkých Antíl (Kuba, Haiti, Dominikánska republika) mimoriadne pokojná. Hurikán Gonzalo síce vznikol začiatkom októbra 2014 v oblasti Malých Antíl, presunul sa však východne nad Atlantik.

Aktuálne počasie pre Santo Domingo môžete sledovať tu.

Aktuálne počasie pre Punta Cana môžete sledovať tu.

Aktuálne počasie pre Puerto Plata môžete sledovať tu.

Naši pracovníci Vám radi pomôžu s výberom dovolenky do Dominikánskej republiky. Kompletnú ponuku zájazdov pre destináciu Dominikánska republika nájdete tu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára